Genk bevestigt: twee 'fantastische' transfers in aantocht

door
Genk bevestigt: twee 'fantastische' transfers in aantocht

KRC Genk is definitief uit de titelrace geslagen, maar de Limburgers mochten maandag een mooie troostprijs in ontvangst. Zo werd Tolu Arokodare verkozen tot 'Ebbenhouten Schoen', met ploegmaat Zakaria El Ouahdi op een mooie derde plaats. De kans is echter groot dat het duo komende zomer vertrekt.

De 'Ebbenhouten Schoen' is een bekende prijs in het Belgische voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste speler met Afrikaanse roots op de Belgische velden. Dit jaar kwamen heel wat mooie namen in aanmerking. Union-topschutter Promise David bijvoorbeeld, of diens ploegmaat Noah Sadiki. Net als Club Brugge-middenvelder Raphael Onyedika.

Genk domineert podium

Maar het was uiteindelijk Arokodare die aan het langste einde trok. Een grote verrassing is dat niet. Onder coach Thorsten Fink ontbolsterde de Nigeriaan helemaal bij KRC Genk. Inmiddels scoorde hij al 20 competitiegoals. Met zijn goede prestaties slaagde Arokodare erin om Sadiki af te houden. Ploegmakker El Ouahdi eindigde op een knappe derde plek.

Dimitri De Condé, 'Head of Football' bij Genk, was dan ook tevreden met de uitslag van deze verkiezing. "Het is mooi dat het net die twee jongens zijn", reageert De Condé bij Het Belang van Limburg. "Tolu heeft bij ons een moeilijke start gekend, maar heeft doorgezet en is blijven vechten. Je ziet dat dat nu loont. En Zaka is in de zomer bij ons gebleven, ook al had hij een concrete aanbieding van Benfica op zak. Dat zie je in deze tijd niet meer vaak."

Zomerse toptransfer op komst

El Ouahdi nog een jaartje in de Cegeka Arena houden lijkt er evenwel niet in te zitten. Met zijn goede prestaties van de voorbije maanden heeft de vleugelback zich nog meer in de kijker gespeeld. Dat laatste geldt ook voor Arokodare. Bovendien heeft Racing bepaalde afspraken gemaakt, waardoor het zal meewerken aan een transfer bij een aanvaardbaar bod.

De Condé bevestigde dan ook dat de twee sterkhouders op weg zijn naar de uitgang. "Zaka en Tolu zijn net de twee jongens met wie wij afspraken hebben gemaakt en waarvoor wij openstaan om mee te werken aan een transfer. We gaan ervan uit dat zij vertrekken en gunnen hen een fantastische transfer. De rest van de ploeg willen we samenhouden om Europa in te gaan."

POLL: Wie denkt u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

'Real gaat compleet los: dríé toptransfers voor WK clubs'

Real Madrid heeft een pover seizoen achter de rug en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo staat de ...

33
33
'Club Brugge hakt knoop door: spits richting exit'

Club Brugge dreigt komende zomer tal van smaakmakers te verliezen, die dan wel stuk voor stuk heel ...

156
156
'Complete make-over bij AA Gent: toptargets bekend'

Met een schamele drie op 24 is AA Gent het zwakke broertje van de Champions' Play-Offs. Volgend ...

139
139
'Fink gooit roer om: minstens 7 (!) wissels bij KRC Genk?'

Sinds vorig weekend is KRC Genk mathematisch uitgeteld voor de titel. Vermits de Limburgers ook al ...

146
146
Anderlecht heeft beet: laatbloeier tekent tot medio 2028

Olivier Renard mag tijdens de komende zomermercato proberen om definitief zijn stempel te drukken ...

206
206
Club Brugge meldt groot nieuws: "Eerste in de Benelux"

Club Brugge hoopt na de beker straks ook opnieuw de titel op zak te steken en zo de fans voor het ...

327
327
'Alarmfase rood in Anderlecht: solden op steunpilaar?'

Het vertrek van Kasper Dolberg lijkt stilaan al een uitgemaakte zaak, maar om de rekening te spijzen ...

211
211
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bliksemvertrek krijgt vorm'

De prima prestaties van de afgelopen maanden eisen straks wellicht haar tol bij Club Brugge, dat ...

548
548
'Union laat oogje vallen op sterkhouder Zulte Waregem'

Zulte Waregem viert volgend seizoen zijn terugkeer op het hoogste niveau. Het voorbeeld bij uitstek ...

211
211
Nieuw stadion Anderlecht? Vandenhaute krijgt cruciaal nieuws

Op sportief vlak mogen de successen dan wel uitblijven, zoals Wouter Vandenhaute gretig benadrukt ...

563
563
Messi compléét over de rooie: zo zag je hem nog nooit

Lionel Messi wordt gezien als één van de beste spelers aller tijden en de Argentijn is ...

160
160
‘Ongeziene Xabi Alonso-stunt van Real Madrid’

Carlo Ancelotti zal Real Madrid aan het einde van het seizoen verlaten. De Italiaan kende een ...

130
130
Kat plaagt Mertens na bekerfinale: “Hij moest ook kijken”

Dries Mertens is enorm populair in Turkije. Kat Kerkhofs en zoontje Ciro zitten vaak in het stadion ...

60
60
'Renard mag transferdoelwit Anderlecht alweer schrappen'

Bij Anderlecht staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. Sportief directeur Olivier ...

216
216
Gert Verheyen troeft Lamine Yamal in één statistiek af

De nog altijd maar 17-jarige Lamine Yamal heeft er al een waanzinnig seizoen opzitten bij FC ...

54
54
Timmy Simons zet zinnen op straf Westerlo-record

In de Europe Play-Off zijn er nog twee speeldagen af te werken, maar daarin staat helemaal niets ...

75
75
'Straffe wending in transferdossier Saelemaekers'

Alexis Saelemaekers gaat door een vreemde periode. Onze landgenoot kan terugblikken op een zeer ...

128
128
'Club Brugge vol voor eerste aanwinst: werk aan de winkel'

Doorgaans is Club Brugge er zeer vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden. Vorig jaar wisten ...

401
401
'De Bruyne op zucht van Napoli: dit wordt zijn salaris'

Er komt een emotionele week aan voor Kevin De Bruyne. Zaterdag kan hij zijn laatste prijs winnen met ...

1270
1270
"Met mij was Kortrijk niet gedegradeerd, dat ben ik zeker"

Cercle Brugge en Patro Eisden strijden nog om het laatste ticket voor de Jupiler Pro League volgend ...

328
328

Meer sportnieuws